Japonia wiśnią pachnąca

Japonia wiśnią pachnąca

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków azjatyckich jest Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni. Warto wybrać się tu, aby zaznać innej kultury, smaków i aromatów.

Jednak mimo że są one kuszące, warto pamiętać, że w Japonii należy wystrzegać się przejadania. Japończycy wolą zjeść mniej i zapamiętać smaki. Na szczęście zwiedzania nie trzeba sobie dozować – należy odkrywać coraz to inne miejsca i poznawać jak najwięcej atrakcji i zabytków.
Do Japonii warto wybrać się też w czasie święta hanami, kiedy to wiśnie oraz śliwy zaczynają kwitnąć. Krajobraz jest wtedy niezwykle malowniczy! Dzika wiśnia to najstarszy gatunek wiśni i ulubione drzewko Japończyków. Tradycja ma już kilkaset lat, ale nadal jest bardzo ważna dla Japończyków – zarówno starszych, jak i młodszych. Tradycja hanami sięga aż VII wieku, kiedy to kultywowali ją członkowie rodziny cesarskiej i dwór. Jednak w XV wieku zaczęła być popularna również wśród zwykłych mieszkańców.

Dzisiaj Japończycy spotykają się w parkach i ogrodach, gdzie wspólnie celebrują ten wyjątkowy czas. Wieczorem widok jest jeszcze piękniejszy, a zatem warto spędzić tam cały dzień, przy okazji wspólnie piknikując. Okres kwitnienia trwa tylko tydzień lub dwa – w marcu lub kwietniu. Trzeba słuchać prognozy pogody, aby trafić w idealny moment. Każdego roku są specjalne prognozy hanami, a synoptycy starają się określić pełny czas kwitnienia – informacje dostępne są zwykle na bieżąco w mediach.
(Źródło informacji: https://exorientelux.pl/japonia/ tekst KKw / Fot. Pixabay/Kapa65)